Bugün bu 11 şehirde okullar tatil

BARTIN

Bartın’da kar yağışı hasebiyle şehir merkezi, bağlı belde ve köylerde eğitime bugün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, şehir genelinde yoğun kar yağışının devam etmesi ve meteoroloji tahmin raporlarında buzlanma tehlikesinin öngörülmesi hasebiyle şehir merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bugün ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir’de kar yağışı hasebiyle şehir genelinde eğitime bugün de ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, şehir genelinde tesirli olan kar yağışı hasebiyle şehir merkezi ile Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı ve Ürgüp ilçelerinde eğitime bir gün önce ara verildiği belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı izahta da kar yağışının sürmesi ve köy yollarının büyük bölümünün kapalı olması hasebiyle eğitime bugün de ara verildiği bildirildi.

BURSA

Kuvvetli kar yağışı hasebiyle bir gün önce eğitime ara verilen Bursa’nın İnegöl ilçesinde de okullar bugün de tatil edildi.

ORDU

Ordu’da kar yağışı eğitimin aksamasına neden oldu.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Çaybaşı, Kumru, İkizce ilçeleri ile Ünye ve Akkuş ilçelerinin belde ve köylerinde ve İkizce ilçesinin belde ve köylerinde Cuma günü eğitime ara verildiğini aktardı.

AMASYA

Amasya’da kar yağışı hayatı negatif etkilerken şehirde bir takım ilçelerde eğitime ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı hasebiyle Göynücek ilçesinde Cuma günü eğitime ara verildiği ifade edildi.

ÇORUM

Çorum’da kar yağışı hasebiyle şehir merkezi ve bir takım ilçelerde eğitime ara verildiği belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının tesirli olduğu şehir merkezi ve ilçelerde yaşanan olumsuzlukların devam ettiğini belirtti.

Yağışın tesirli olduğu şehir merkezinin yanı sıra Osmancık ve Sungurlu dışındaki ilçelerin tamamında, Sungurlu ve Osmancık ilçelerinde ise taşımalı eğitim yapan köylerde bugün eğitime ara verildiğini öğrenildi.

SAMSUN

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Salıpazarı ve Ladik ilçeleriyle Canik ve Tekkeköy ilçelerine bağlı köylerde, Havza, Kavak, Vezirköprü ve Asarcık ilçelerinde de bugün eğitime ara verildiği belirtildi.

SİVAS

Sivas’ın Koyulhisar, Suşehri ve Hafik ilçelerinde negatif hava koşulları hasebiyle eğitime 1 gün daha ara verildi.

Koyulhisar, Suşehri ve Hafik’te, kar yağışı hasebiyle bugün de eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Şarkışla ilçesinde ise köy okullarında eğitime 1 gün ara verildiği, taşımalı eğitimin de yapılmayacağı kaydedildi.

Sivas şehir merkezi, beldeler ve köylerinde eğitime 2 gün ara verilmişti. Sivas Valiliğinin aldığı karar doğrultusunda, şehirde bugün de okullarda eğitim yapılmayacak.

Ulaş, Şarkışla, Suşehri, Akıncılar, Hafik ve Koyulhisar ilçelerinde de yalnızca bir gün önce eğitime ara verilmişti.

MARDİN

Mardin’in Midyat ilçesinde negatif hava koşulları hasebiyle okullar bugün tatil edildi.

Etkili kar yağışı sebebiyle Midyat’ta bağlı 6 belde ve 54 köy yolunun büyük bir bölümü ulaşıma kapandı. İlçede hava muhalefeti nedeni ile okullar cuma günü tatil edildi.

Midyat Kaymakamı Fatih Akkaya, kar yağışı yüzünden kapanan köy yollarını açmak için çalışma başlattıklarını söyledi. Akkaya, “Bu akşam itibariyle yol açma çalışmalarımız aralıksız sürüyor. 2 greyder ve iş makineleri ile Midyat, Nusaybin, Dargeçit, İdil ve Ömerli yollarını açma çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Şimdi de Hanlar -Yeşilöz köyleri arasında 4 kişinin bulunduğu araç yolda mahsur kaldı. Araçlarımızı o istikamete yönlendirdik. Amacımız kapanan köy yollarını ulaşıma açmaktır” dedi.

Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu ise, “Belediyeye bağlı temizlik ve karla mücadele ekipleri, 1 greyder ile fark mahallelerde ara ve ana arterleri kardan temizlik çalışmalarına başladı. 20 kişilik ekip ile kar temizleme çalışmalarını sürdürüyoruz” diye konuştu.

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, “Midyat ilçemizde tesirini gösteren şiddetli kar yağışı ve negatif hava koşulları nedeni ile Midyat ilçe merkezi, belde ve köylerde bulunan tüm okullarımız Cuma günü tatil edildi” dedi.

TUNCELİ 

Tunceli şehir merkezinde kar yağışı hasebiyle eğitime bir gün ara verildi. Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İl Hıfzıssıhha Kurulunun, şehir genelinde 3 günden beri tesirli olan kar yağışı nedeniyle, Tunceli merkezde ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 02.02.2012 günü eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı” denildi.

BİTLİS 

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, elverişsiz hava koşulları hasebiyle ilk ve orta dereceli okullar bugün de tatil edildi.

Bir önceki yazımız olan Çapa ve Cerrahpaşa yine yapılacak başlıklı makalemizde çapa, cerrahpaşa ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.