İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali düzenliyor

İnönü Üniversitesi tarafından konuyla alakalı olarak yapılan açıklamada, “İnönü Üniversitesi tarafından beşinci sefer gerçekleştirilecek olan Festivalin jüri azaları belirlendi. 7- 10 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenecek festivalin jüri başkanı oyuncu Selda Alkor. Festival Jürisi yönetmen Murat Saraçoğlu, oyuncu Begüm Kütük, müzisyen Cem Nasip (Pilli Bebek), görüntü yönetmen Feza Çaldıran, sinema yazarı Serdar Akbıyık ve akademisyen Prof.Dr. Aytekin Can’dan oluşmaktadır. Jüri azaları Festival
tarihleri içerisinde Malatya’da çalışmalarını gerçekleştireceklerdir. Festivalin müsabaka bölümüne son bir sene içinde yapılmış, 15 dakikadan uzun olmayan kısa filmler, deneysel filmler ve 30 dakikadan uzun olmayan belgeseller başvurabilecek” denildi. Son başvuru ve film kopyalarının teslim tarihinin 25 Mart 2012 olduğu belirtilirken, teferruatlı bilgi ve başvuru formları http://festival.inonu.edu.tr adresinden edinilebileceği kaydedildi.

Bir önceki yazımız olan İhlas Koleji'nde Elt Parents konferansı başlıklı makalemizde elt, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.