KPSS ile öğretmen alımına son

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenlerin KPSS ile değil alan sınavıyla atanacağı yeni sistem üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

Bakan Dinçer, MHP Bursa Milletvekili Büyükataman’ın sual önergesine verdiği yanıtta, KPSS’nin öğretmen adaylarının alan bilgisini ölçmede yetersiz kaldığına dikkat çekti.

Dinçer, öğretmenlik mesleğine nitelikli adayların kazandırılabilmesi için öğretmen adaylarının alan bilgisi yönünden de ölçülmeleri gerektiğine işaret etti.

Bakan Dinçer, “Konuyla alakalı olarak ihtiyaç duyulan tertip etme yapılıncaya kadar mevcut uygulama sürdürüleceğinden şu anda KPSS puanına göre atama bekleyen adaylar etkilenmeyecek” dedi.

4+4+4’TE REVİZYON

Bu arada AK Parti’nin, kamuoyunun bir kesiminde reaksiyon gören eğitimde 4+ 4+4 düzenlemesini yine masaya yatırmaya hazırlandığı kaydedildi.

Parti grubunda, özellikle ilk dört senelik temel eğitimin hemen peşinden açıköğretime geçilmesi yerine, “5. sene nihayetinde açıköğretime yönlendirme”, “8.yıl nihayetinde açıköğretime yönlendirme” alternatiflerinin tartışıldığı, karar için Meclis Milli Eğitim Alt Komisyonu’nun çalışmalarını tamamlamasını beklendiği kaydedildi. NTV

Bir önceki yazımız olan İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali düzenliyor başlıklı makalemizde düzenliyor, festivali ve film hakkında bilgiler verilmektedir.