Moğol öğrenciler Beyaz Ay Bayramı’nı kutladı

Bağcılar Belediyesi ile Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin ortaklaşa tertip ettiği programda Türkiye’de eğitim gören Moğol öğrenciler bir araya geldi. Türkiye’yi ikinci vatan olarak niteleyen Moğol öğrenciler kendi vatanlarından çok uzakta baharın müjdecisi olarak kabul ettikleri “Beyaz Ay Bayramı”nı kendi geleneklerine göre kutladı.Halk Sarayı’nda tertip eden programa konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Tarihi derinliğe indiğimizde aynı millet olduğumuzu gördüğümüz, kültürü ve renkli simalarıyla ülkemizde misafir ettiğimiz kardeşlerimizi burada ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Moğolistan kültürüne ait müzik ve dans gösterilerinin yapıldığı programda katılımcılara, öğrenciler tarafından hazırlanan Moğol mutfağına ait Booz isimli Moğol Mantısı, Ul Boov isimli Katlı Ekmek ve sütlü çay ikramında bulunuldu.
 

Bir önceki yazımız olan Uludağ Üniversitesi'nden araştırmaya 10 milyon TL başlıklı makalemizde 10, araştırmaya ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.