Velilerin imdadına o yetişti

ERSİN ŞİYHAN

İSTANBUL 

Türkiye’de yeni bir sektör haline gelen “ev okul” sisteminin öncülerinden merkezi İstanbul’da bulunan Evokul kurucusu Bekir Tamer, yaptığı açıklamada, bu uygulamayla ailelerin işlerini kolaylaştırmanın yanında öğrencilere iyi bir eğitim, Üniversite gençlerine de istihdam kapısı açtıklarını bilirdi.

Üniversitede okuyan başarılı gençler arasından seçtikleri ödev timlerinin, öğrencilere hanelerinde birebir ders verip, günlük ödevlerini yaptırdıklarını anlatan Bekir Tamer, İstanbul, Adana ve Gaziantep’te hayata geçirdikleri uygulamadan öğrencinin de velinin de mutlu olduğunu, bu konudaki çözüm ortaklarının ise Adana ve İstanbul’da faaliyet gösteren Yaprak Psikiyatri olduğunu söyledi.

“HERKES MEMNUN”

Tamer, velilerin zaman probleminin yanı sıra değişen eğitim teknikleri hasebiyle öğrenciye isteseler de yeterince yardımcı olamadıklarını vurgulayarak, “Koçluk, özel ders gibi ciddi eğitim yardımlarını hane dışında almak da zaman, ulaşım, yüksek kaygı düzeyi ve veli meşguliyeti ve verimlilik açısından veliye daha maliyetli oluyor. Oysa, bizim uyguladığımız sistemde uygulayan da uygulatan da bu uygulamadan faydalanan da hoşnut kalıyor” dedi.

 

ÖĞRENCİYE ÖZEL PROGRAM; BİGEP

Tamer, öğrencinin eğitimleri hanede yapması bir hayli negatif faktörü bütünüyle ortadan kaldırıp zaman, güven, verimlilik, kontrol ve velinin kendine zaman ayırması konularında aileye büyük kolaylıklar sağladığını belirterek, “Biz, her öğrenci için özel tasarlanan BİGEP (Bireyselleştirilmiş Genel Eğitim Programı) dahilinde hizmet ediyoruz. Velinin arzu ettiği vakitte öğrenciye eğitim hizmetini evinde, kendi çalışma odasında veriyoruz” dedi.

ÖDEV ABİSİ, ÖDEV ABLASI

Bekir Tamer, veliye, çocuğuna ders verecek başarılı Üniversite talebesini seçmede alternatifler de sunduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Seçilen ödev ablası veyahut ödev abisinin netlikle alternatifi bulunuyor. Velimize daha anlaşmanın başında diğer alternatif öğrencileri de tanıştırıyoruz. Böylece, rastgele bir eğitimcimizin bir mazeretinin oluşması halinde yedeği devreye giriyor böylelikle öğrenci için hazırladığımız programda aksama olmuyor.”

Tamer, klasik özel dersi yalnızca öğrenci ile öğretmen arasındaki akademik yardım olmaktan çıkararak optimum başarıyı garanti eden hanede eğitim hizmetini veren öğrencileri eğitim seminerlerine de tabi tuttuklarını anlatarak, “Seçtiğimiz öğrencilerde muvaffakiyet ve ahlaki kriterleri aramanın yanı sıra onlara çocuk psikoloji ile alakalı da eğitim veriyoruz. Böylelikle öğrenci ile iyi bir iletişim kurmalarını sağlıyoruz” dedi.

 

“VELİLERİMİZ İÇİN ÇÖZÜM ORTAĞI OLUYORUZ”

İlköğretim ve lise düzeyindeki tüm öğrencilerin bu sistemden faydalandığını ve uygulamanın pozitif sonuçlarının öğrenci başarısıyla kısa müddette görüldüğünü ifade eden Tamer, “Öğrenci başarısında velilerimiz için çözüm ortağı oluyoruz. Öğrenciye ders vermekle kalmayıp, okuldaki başarısını da yakından takip ediyor bu konuda aileyi yönlendiriyoruz” diye konuştu.

Tamer, bu uygulamayla velilerin yükünü hafifletmenin, öğreniciye muvaffakiyet yolunu açmanın yanı sıra üniversitede okuyan öğrencilere de istihdam imkanı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Konsept Danışmanı Türkiye Çocuk Dergisi Genel Yayın Müdürü Ahmet Sırrı Arvas da, bu sistemin büyük muvaffakiyet sağlayacağına inandığını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Çapa ve Cerrahpaşa yine yapılacak başlıklı makalemizde çapa, cerrahpaşa ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.